PINA BAUSCH: ÁLOMTÁNC – Német dokumentumfilm negyven diákról, akik színpadra akarják állítani Pina Bausch egyik legendás előadását. "Láthatjuk, hogy a próbák alatt szerzett tapasztalatok, miként változtatják meg a tizenévesek gondolkodását a körülöttük lévő világról, önmagukról. Hogyan küzdenek meg saját testükkel, a számukra még ismeretlen helyzetekkel, hogyan nőnek fel a feladathoz, s vállnak egyre magabiztosabbá és nyitottabbá."
A Filmvilág kritikusa szerint: Linsel és Hoffmann dokumentumfilmje ugyanannyira megrendítően emberi, őszinte, mint Pina Bausch félmosolya. Így munkájukat legkevésbé az teszi becsessé, hogy – mint hirdetik – ez az utolsó Bausch-interjú. (Horeczky Krisztina kritikája a szeptemberi Filmvilágban olvasható.)
MINDSZENTY – A FEHÉR VÉRTANÚ - Koltay Gábor legújabb dokumentumfilmje, amelybe fikciós elemek is keverednek. 138 perc Mindszenty József bíborosról. Csak a budapesti Uránia moziban vetítik.
VISSZA AFRIKÁBA – Egy osztrák rendező egy éven át követte öt sikeres afrikai (ghánai, gambiai és kongói falvakból származó) zene- és táncművész életét. Dokumentumfilm sok zenével, tánccal és interjúkkal. [magyar feliratos előzetes]
AZ ÖRZŐK LEGENDÁJA - Animációs bagolymese az eddig inkább akció- és zombifilmekkel jelentkező Zack Snyder rendezésében. [előzetes]
MÉZ - Semih Kaplanoglu trilógiájának (A tejesember, Jumurta) utolsó darabja, amely egy apró török faluban élő kisfiú mindennapjairól szól. A film Berlini Filmfesztiválon Arany Medvét kapott. [előzetes]
![]() |
MISSION LONDON - Sikerkönyvből készült bolgár szatíra, amely Bulgária londoni nagykövetségen játszódik. Az újonnan kinevezett nagykövet megpróbálja a lezüllött intézményt felkészíteni az angol királynő látogatására, kevés sikerrel. A film viszont óriási sikerrel futott Bulgáriában. [magyar feliratos előzetes]
A Filmvilág kritikusa szerint: A rendező szelíd humorú szatírájának legrokonszenvesebb vonása, az igényes kivitelezésen túl, önironikus hangvétele: úgy ábrázolja országa politikai elitjének képviselőit, hogy egy pillanatra sem próbálja elleplezni azok jellegzetesen ká-európai természetét. (Roboz Gábor kritikája az októberi Filmvilágban olvasható.)
22 LÖVÉS – Igaz történet alapján készült francia akciókrimi egy visszavonult gengszterről (Jean Reno), akibe egy szép napon 22 lövést eresztenek bele, de túléli.
A Filmvilág kritikusa szerint: Noha a kortárs francia bűnfilm továbbra sem talált rá saját Michael Mannjére, a régi nagy zsánerszerzők emléke legalább a közönség tiszteletében tetten érhető: hasonlóan a Gyors melóhoz es a Belső körhöz, Berry gengszterfilmje is meggyőző, igényesen kivitelezett iparosmunka. (Varró Attila kritikája a szeptemberi Filmvilágban olvasható.)