Filmvilág blog

Best of 2023 – Teszár Dávid évértékelője

2023. december 22. - teszár

Ha év vége, akkor listázás! Sajnos a magyar moziforgalmazásba bekerült tételek alapján nem lehet reprezentatíve értekezni, de ez a szélesebb merítésből válogató amerikai vagy brit disztribúciós porondra is igaz. Ezért van az, hogy legtöbbször dögunalmasak és enerváltak mind az itthoni, mind az…

Tovább

Októberben egy hét Korea

Október 13. és 20. között érkezik a kurrens dél-koreai mozi legjava a Corvin és a Sugár moziba. A jegyértékesítés szeptember 28-án indul. A Koreai Kulturális Központ idén is elhozza Budapestre a kurrens dél-koreai mozi legjavát. Panasz nem hagyhatja el a szánkat: 19 válogatott nagyjátékfilm és 5…

Tovább

Best of 2022 – Teszár Dávid évértékelője

Az idei esztendőt filmes szempontból gyengébbnek éreztem a tavalyinál, ugyanakkor ki kell emelni, hogy legalább voltak olyan hiánypótló BluRay-megjelenések, mint például a francia A mama és a kurva (1973), a japán Szökevény a múltból (1965) vagy éppen a hongkongi Shaw Brothers stúdió klasszikusait…

Tovább

Best of 2021 – Teszár Dávid évértékelője

Amikor a véres-mocskos Rob (Nicolas Cage) a hitelességről beszél a feszengő egykori beosztottjának az Eurüdiké étteremben (Pig). Az Azor bankárának párbeszéde Tatoski atyával. Amikor az öreg Pat (Udo Kier) egy csillárral a fején önkívületben táncol a meleg bárban (Swan Song). A bolti lopás a…

Tovább

A jégszívű kritikusok megríkatása - Ezek voltak 2020 legjobb filmjei

Évértékelés a föld körül: ír animációs csoda, hongkongi melodráma, mexikói bevándorlófilm, ausztrál családi horror, lengyel álpapdráma, svéd rémmese, nigériai szürreális szatíra az idei legjobbak közt. Wolfwalkers Az ír Cartoon Saloon stúdió jelenleg Európa legjobb rajzfilmes műhelye, amely ezzel…

Tovább

Best of 2019 – Teszár Dávid évértékelője

Úgy tartják, a filmkritikusok olyanok, mint a nőgyógyászok: ott keresik a problémát, ahol más az örömet. Az év végi listázásnál ettől azonban nem kell tartani, ugyanis ez a modulálatlan, nettó laudáció ideje. Az Élősködők kivételével olyan alkotásokra fókuszálok, amelyeket jellemzően elkerült a…

Tovább

A magyar nóta belga mestere

Az 1987-ben született, Skóciában tanult dokumentumfilmes, Miklós Ádám a tibeti buddhizmus (Dolma lányai, 2013) és a tibeti medicina (Menla hagyatéka, 2016) szemrevételezése után egy egyedülálló, a magyar kultúrához kötődő személyes sorsot mutat be új alkotásában, A magyar nóta belga…

Tovább
süti beállítások módosítása