Június 22-én kiosztották a 14. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál elismeréseit, a nagydíjat Láng Orsolya MOME Anim diplomamunkája, a Szezon után nyerte, Andrasev Nadja legújabb animációja, a Szimbiózis három elismerést kapott, a legjobb rövidfilm pedig Tóth Roland Lugosi Béla életét feldolgozó alkotása lett.
Június 19. és 23. között tizennegyedik alkalommal rendezték meg a Kecskeméti Animációs Filmfesztivált, a legnagyobb és legrégebbi hazai animációs fesztivált, melyen több mint 300 film volt látható nyolc helyszínen, emellett számos kiállítás, mesterkurzus, könyvbemutató és egyéb szakmai program várta az érdeklődőket. A KAFF-al párhuzamosan futott a 11. Európai Animációs Játékfilm és TV-film Fesztivál, ahol egész estés filmek, sorozatok és TV-speciálok versenyeztek. A KAFF idei díszvendége Afrika volt, de kiemelt szerepet kapott a 150 éves múltra visszatekintő japán-magyar kapcsolat.
A több mint 200 beérkezett magyar nevezésből összesen 2 egész estés alkotás, 14 diákfilm, 22 rövidfilm, 23 televíziós sorozatepizód és 28 alkalmazott animáció került a versenyprogramba, emellett közel 30 film az információs programban mutatkozott be. Az európai versenyben 6 egész estés alkotás, 28 sorozatepizód és 6 speciál volt látható, valamint 12 animációt vetítettek versenyen kívül.
A 11. Európai Animációs Játékfilm és TV-film Fesztivál legjobb egész estés alkotása Nora Twomey A kenyérkereső című Oscar-jelölt filmje lett, a legjobb TV-sorozatnak járó elismerést Dorte Bengtson Vitello Undi barátnője nyerte, a legjobb TV-speciál díját pedig megosztva kapta Jeroen Jaspaert A bandita patkány, valamint Ivana Sebestová és Katarína Kerekesová Mimi és Lisa – A karácsony fénye című alkotása. Kecskemét városának különdíjával tüntették ki a Medvevilág Szicíliában című olasz egész estés animációt, mely részben a Kecskemétfilm stúdiójában készült. Az Országos diákzsűri Marc James Roels és Emma De Swaef Micsoda pompás torta! című stop motion filmjét jutalmazta.
A 14. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál nagydíját Láng Orsolya Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen készült diplomafilmje, a Szezon után kapta, mely egy kis halászfalu lakosainak szezonvégi mindennapjait mutatja be lírai módon, karcos, fekete-fehér színvilággal.
A legjobb egész estés magyar animáció Milorad Krstić sokszorosan díjazott, művészeti utalásokkal teletűzdelt akció-thrillere, a Ruben Brandt, a gyűjtő lett.
A legjobb rövidfilm díját Tóth Roland némafilmes stílusban feldolgozott Bela című animációja nyerte, mely a legendás Lugosi Béla életét rajzfilmesíti meg.
A legjobb televíziós sorozat elismerését megosztva kapta Tóth-Pócs Roland Cigánymesék sorozatának Riza éjszakája epizódja, valamint Fabók Szilvia és Mikori Tama Kippkopp a hóban című meseadaptációja. Utóbbi kisfilmet, mely Marék Veronika könyve alapján készült, az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület közönségdíjjal jutalmazta.
Andrasev Nadja Szimbiózis című legújabb filmjében egy fiatal nő a férje szeretői után kutat, féltékenységét pedig hamar felváltja a kíváncsiság. A kisfilm hazai premiere az idei KAFF-on volt, ahol három díjat is nyert: a legjobb elsőfilmnek járó elismerést, az Országos Diákzsűri díját, valamint a Magyar Filmkritikusok díját. A kritikusok zsűrije emellett dicsérő oklevéllel jutalmazta Láng Orsolya a fesztivál nagydíját is elnyerő Szezon után című kisfilmjét.
Horesnyi Máté Jacques Tati ihletésű, fekete-fehér animációja, a Budapesti Metropolitan Egyetemen készült Jacques ámokfutása nyerte a legjobb diákfilm díját.
Glaser Kati Városi legendák szériájának Az emberi test epizódja kapta a legjobb forgatókönyv díját, melyben két kislány szemszögéből ismerjük meg a test működését.
A legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért Klingl Béla 3D animációját, a Remake-et tüntették ki, melyben egy karakter életvonalát követjük a születéstől a halálig.
A legjobb technikai kivitelezésért díjazták Bucsi Réka Solar Walk című animációját, a legjobb 3D elismerést Molnár Csaba Martian Logistics-szpotja kapta, a legjobb alkalmazott animáció pedig Mendrei Miklós a Comedy Central számára készített Pixel Idents alkotása lett.
A zsűri dicsérő oklevélben részesítette Csont Zsombor ApApArA, Rofusz Kinga Irjám és Jonibe kisfilmjét, valamint Molnár Luca Anna és Verhóczki Ádám a Platon Karatalev számára készített Orange Nights című videóklipjét.
A Gyermekzsűri díját Traub Viktória szürreális családtörténetet bemutató Sellők és rinocéroszok című animációja kapta, a közönségdíjat pedig A kenyérkereső című ír alkotás nyerte.
A KAFF és a Dot & Line közös kritikaíró pályázatának nyertesei Papp Atilla Teremtés gyakorlatban (Bucsi Réka: Solar Walk), Harangozó Ádám Szerelmes tumor (Tóth Luca: Lidérc úr), valamint Bethlenfalvy Péter Közel a tengerhez (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása) című munkái lettek.
A záróünnepség befejezéseként Mikulás Ferenc életműdíjjal tüntette ki A légy című rövidfilm Oscar-díjas rendezőjét, Rófusz Ferencet a magyar animációért végzett évtizedes munkájáért.