A Budapesti Művelődési Központ Életrevalók Filmklubja – a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft.-vel együttműködésben – soron következő filmjeit vakbarát módon, audio-narráció kíséretében vetíti. A vetítésekre itt lehet regisztrálni. A filmklubba kiemelten várják a fogyatékossággal élő embereket is (a speciális igényeket előzetesen jelezni kell).
Következő vetítés:
szeptember 16., péntek, 18.30-tól – Kontroll (magyar thriller, rendezte: Antal Nimród, főszerepben: Csányi Sándor, Balla Eszter, Pindroch Csaba.)
Helyszín: Budapesti Művelődési Központ (XI., Etele út 55/A.). A belépés ingyenes.
A BMK és az FSZK együttműködésének köszönhetően az Életrevalók filmklub 2016. őszi évadát hat akadálymentes film bemutatásával nyitja meg. A filmek akadálymentesítéséhez az audio-narrációt a Tandem Csoport – A fogyatékossággal élőkkel az akadálymentes kultúráért munkacsoportja készítette.
A látássérültek számára a narrációt speciális eszközön keresztül biztosítják, ezért a vetítések előtt 5 munkanappal a regisztrációs felületen jelezni kell a speciális igényeket. Csak azoknak a látogatóknak tudják garantálni az audio-narráció biztosítását, akik a regisztrációs felületen időben jelzik igényüket.
Az együttműködés keretében vetített filmek: Kontroll, Dögkeselyű, Argo, A nyomozó, A százéves ember, aki kimászott az ablakon és eltűnt, Vadászat.
Az Életrevalók filmklub hitvallása:
A fogyatékos emberek esélyegyenlőségének elősegítése, rehabilitációjának folyamata csak komplex szemlélettel, a különböző szakterületek együttműködésével lehetséges, amelynek egyik lényeges eleme egyben kulturális kérdés is. A társadalom felkészítése az akadályozott emberek elfogadására, még inkább a befogadására, teret nyitva annak a szemléletváltozásnak, amely a fogyatékos ember aktív, alkotó részvételét teszi lehetővé a társadalomban, csökkentve az előítéletes gondolkodást, a diszkriminációt és a társadalmi kirekesztést.
E téren kiemelkedő szerepe van a kulturális intézményeknek, ezen belül is a közösségi –művelődési intézményhálózatnak. A közösségi és tartalmas szabadidős lehetőségek jó alkalmat teremtenek a tolerancia fejlesztésére, hiszen számos eshetőséget nyújtanak az egészséges és fogyatékos emberek együttlétének, egymás tudásának, értékeinek kölcsönös megtapasztalására.