Jön a Magyar Mozgókép Szemle

2020. február 18. - filmvilág

szemle2020.png

Nyilvános a Magyar Filmdíj 2020 - Magyar Mozgókép Szemle programja. A Szemlén február 26-29. között 59, Magyar Filmdíjra jelölt alkotást vetítenek majd a Corvin moziban, köztük a Valan, az Akik maradtak, a Drakulics elvtárs, a FOMO - Megosztod és uralkodsz, az Apró mesék, a Guerilla, a Seveled, a Most van most, a Szép csendben és a Szeretlek mint Állat! című nagyjátékfilmeket. A tévéfilmek közül a Foglyok, az Egy másik életben, a Házasságtörés és a Nino bárkája szerepel a programban, valamint a Cseppben az élet, a Tabukról tabuk nélkül, az Alvilág, a 200 első randi és A mi kis falunk című televíziós sorozatok egy-egy epizódját, továbbá tíz animációs filmet, tíz ismeretterjesztő filmet, tíz kisjátékfilmet és tíz dokumentumfilmet is nagy vásznon nézhetnek majd meg a nézők.

A televíziós forgalmazású filmek - tévéfilm, kisjátékfilm, dokumentumfilm, ismeretterjesztő film és animációs film és televíziós sorozatok – ingyenesen, a mozifilmek pedig kedvezményes 500 Ft-os áron tekinthetők majd meg. Jegyek február 22-étől válthatóak a Corvin Mozi jegypénztárában, vagy online a corvinmozi.hu  oldalon.

A jelölt filmek mellett az internetes világból jövő mozgóképek válogatásából, a Színház- és Filmművészeti Egyetem és a Budapesti Metropolitan Egyetem hallgatóinak filmjeiből, valamint a Magyar Filmakadémia Egyesület Életműdíjas alkotóitól is láthat egy-egy filmet a nagy közönség. Szerepel a programban Szabó István Apa - Egy hit naplója című alkotása, Gertler Viktortól Az aranyember, András Ferenc Veri az ördög a feleségét című filmje, Bereményi Géza Eldorádó című alkotása és Lugossy László Szirmok, virágok, koszorúk című filmje Cserhalmi Györggyel a főszerepben. Szakmai programok is színesítik majd a filmes esemény kínálatát, melyek közül kiemelkedik az újonnan megalakult MADOKE (Magyar Dokumentumfilmesek Egyesülete) nyílt vita fóruma a Magyar Filmakadémia szervezésében, amely a dokumentumfilmes műfajok határairól és alkotóiról szól.

zarojelentes.jpg

Február 25-én Szabó István új filmje, a Zárójelentés nyitja a Magyar Filmdíj 2020 - Magyar Mozgókép Szemlét a Corvin moziban. A Magyar Filmdíj győztes alkotásait a Magyar Filmakadémia tagjai titkos szavazáson választják ki, a díjátadót március 5-én este a Vígszínházban rendezik majd meg.

MAGYAR FILMDÍJ – 2020 - JELÖLTEK

Legjobb játékfilm

  • Akik maradtak (rendező: Tóth Barnabás, producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő)
  • Apró mesék (rendező: Szász Attila, producerek: Lajos Tamás, Köves Ábel)  
  • Drakulics elvtárs (rendező: Bodzsár Márk, producerek: Pék Csaba, Tőzsér Attila) 
  • FOMO - Megosztod és uralkodsz (rendező: Hartung Attila, producerek: Iványi Petra, Major István)
  • VALAN (rendező: Bagota Béla, producer: Kántor László)

Legjobb rendező

  • Bagota Béla - Valan
  • Bodzsár Márk - Drakulics elvtárs
  • Kárpáti György Mór - Guerilla
  • Szász Attila - Apró mesék
  • Tóth Barnabás - Akik maradtak

Legjobb forgatókönyv

  • Bagota Béla - Valan
  • Bodzsár Márk - Drakulics elvtárs
  • Kerékgyártó Yvonne, Hartung Attila - FOMO - Megosztod és uralkodsz
  • Köbli Norbert - Apró mesék
  • Muhi Klára, Tóth Barnabás - Akik maradtak

Legjobb férfi főszereplő

  • Hajduk Károly - Akik maradtak
  • Krisztik Csaba - Valan
  • Nagy Zsolt - Drakulics elvtárs
  • Váradi Gergely - Guerilla
  • Yorgos Goletsas - FOMO - Megosztod és uralkodsz

Legjobb női főszereplő 

  • Bognár Lulu - Szép csendben
  • Fátyol Hermina - Szeretlek mint Állat!
  • László Panna - FOMO - Megosztod és uralkodsz
  • Tenki Réka - Seveled
  • Walters Lili - Drakulics elvtárs

Legjobb operatőr 

  • Garas Dániel - Valan
  • Hartung Dávid - Guerilla
  • Marosi Gábor - Akik maradtak
  • Nagy András - Apró mesék
  • Reich Dániel - Drakulics elvtárs

Legjobb díszlet 

  • Antal-Fógel Adrienn – Guerilla
  • Ágh Márton - Drakulics elvtárs
  • Damokos Csaba - Valan
  • Rajk László - Akik maradtak
  • Valcz Gábor - Apró mesék

Legjobb zeneszerző 

  • Csorba Lóránt, Csengery Dániel - Seveled
  • HolyChicks zenekar (Emil Snabb, Jason Atkinson és David Knauer) - Most van most
  • Keresztes Gábor - Drakulics elvtárs 
  • Pacsay Attila, Parádi Gergely - Apró mesék 
  • Pirisi László - Akik maradtak

Legjobb vágó 

  • Duszka Péter Gábor - FOMO - Megosztod és uralkodsz
  • Hargittai László - Apró mesék
  • Kornis Panni - Szép csendben
  • Mógor Ági - Akik maradtak
  • Szalai Károly - Valan

Legjobb hang 

  • Balázs Gábor - Valan
  • Juhász Róbert és Székely Tamás - Szép csendben
  • Lente Viktor - FOMO - Megosztod és uralkodsz
  • Tőzsér Attila - Drakulics elvtárs
  • Lukács Péter Benjámin, Zándoki Bálint - Akik maradtak

Legjobb maszk 

  • Hortobágyi Ernella, Hufnágel Mariann (fodrász) - Apró mesék
  • Hortobágyi Ernella - Valan
  • Kozma Éva, Halász Míra - FOMO - Megosztod és uralkodsz
  • Károlyi Márk, Kund Barbara - Akik maradtak
  • Nagy Andrea - Seveled

Legjobb jelmez 

  • Füzes Eszter - Drakulics elvtárs
  • Lengyel Rita - Akik maradtak
  • Sinkovics Judit - Valan
  • Schreiter Lilla - FOMO - Megosztod és uralkodsz
  • Szlávik Juli - Guerilla

 

TÉVÉFILM

Legjobb tévéfilm 

  • Egy másik életben (rendező: Tasnádi István)
  • Foglyok (rendező: Deák Kristóf)
  • Házasságtörés (rendező: Vitézy László)
  • Nino bárkája (rendező: Miklauzic Bence)

Legjobb rendező 

  • Deák Kristóf - Foglyok
  • Miklauzic Bence - Nino bárkája
  • Tasnádi István - Egy másik életben
  • Vitézy lászló - Házasságtörés

Legjobb forgatókönyv 

  • Maruszki Balázs - Nino bárkája
  • Tasnádi István, Veres Attila - Egy másik életben
  • Vitézy László, Sz. Szabó István - Házasságtörés
  • Vörös András - Foglyok

Legjobb női főszereplő 

  • Gera Marina - Nino bárkája
  • Illés Nagy Maja - Egy másik életben
  • Nemes Wanda - Házasságtörés
  • Sodró Eliza – Foglyok

Legjobb férfi főszereplő 

  • Fekete Ernő - Foglyok
  • Molnár Áron - Egy másik életben
  • Nagy Péter - Házasságtörés
  • Znamenák István - Nino bárkája

Legjobb operatőr

  • Csukás Sándor - Egy másik életben
  • Gózon Francisco - Foglyok
  • Pap Ferenc - Házasságtörés
  • Seregi László - Nino bárkája

Legjobb díszlet 

  • Antal-Fógel Adrienn - Egy másik életben
  • Klímó Péter - Nino bárkája
  • Siska Tamás - Házasságtörés
  • Valcz Gábor - Foglyok

Legjobb zeneszerző

  • Balázs Ádám - Foglyok
  • Jávorka Ádám - Nino bárkája
  • Monori András - Egy másik életben

Legjobb vágó

  • Barsi Béla - Nino bárkája
  • Csillag Mano - Foglyok
  • Csillag Mano - Házasságtörés
  • Mezei Áron - Egy másik életben

Legjobb hangmester

  • Madaras Attila - Egy másik életben
  • Madaras Attila - Házasságtörés
  • Madaras Attila - Nino bárkája
  • Terffy Máté - Foglyok

Legjobb maszk

  • Fekete Rita - Egy másik életben
  • Jakóts Katalin - Házasságtörés
  • Kriskó Ancsa, Vincze Gabriella - Foglyok
  • Tóth Anikó - Nino bárkája

Legjobb jelmez

  • Balai Zsuzsanna - Házasságtörés
  • Ignjatovic Kristina - Egy másik életben
  • Sinkovics Judit - Foglyok
  • Zelenka Nóra - Nino bárkája

Legjobb animációs film 

  • Az utolsó vacsora - Rendező: Rófusz Ferenc, Producerek: Rofusz Ferenc, Hajdú Zsófia
  • Bela - Rendező: Tóth Roland, Producerek: Topolánszky Tamás Yvan, Sümeghy Claudia, Konecsni Krisztián
  • Belső könyvtár - Rendező: Kondor Attila, Producer: Ordódy Judit
  • Boxi, a film – Rendező-producer: Klingl Béla
  • Budapest Spaceport: A tolvajok - Rendező: Bálint Szilárd, Producer: Ordódy Judit
  • Kippkopp a hóban - Rendező: Fabók Szilvia, Producer: Tama Mikori
  • Lidérc úr - Rendező: Tóth Luca, Producerek: Osváth Gábor, Lukács Péter Benjámin, Ron Dyens
  • Szimbiózis - Rendező: Andrasev Nadja, Producerek: Sipos Orsolya, Fülöp József, Emmanuel-Alain Raynal, Pierre Baussaron
  • Szökési sebesség - Rendező: Rebák Tamás, Producer: Kiss Melinda
  • Tesók - Rendező: Nagy Marci, Producerek: Deák Dániel, Osváth Gábor

Legjobb dokumentumfilm 

  • A báró hazatér - Rendező: Breier Ádám, Producerek: Horváth-Szabó Ágnes, Halász Júlia, Kálmán Mátyás, Muhi Pires, Muhi András Pires, Romwalter Judit, Breier Ádám
  • A fegyházlelkész – Rendező-producer: Varga Ágota
  • A létezés eufóriája - Rendező: Szabó Réka, Producerek: László Sára, Gerő Marcell, Szabó Réka
  • Csak családról ne - Rendező: Kis Anna, Producerek: László Sára, Gerő Marcell
  • Emmi néni csodálatos élete - Rendező: Száraz Eszter, Producerek: Ecsedy Márton
  • Ketten - Rendező: Dobray György, Producerek: Dobray György, Détári Géza
  • Lili - Rendező: Hegedüs Péter, Producerek: Muhi András, Rebecca Mcelory, Ferenczy Gábor
  • Mignon - Rendező: Oláh Kata, Producerek: Oláh Kata, Elbaz Ela, Csukás Borbála
  • Ott legbelül dal van… - Rendező: Mohi Sándor, Producerek: Buglya Sándor, Péterffy András
  • Vonal fölött - Rendező: Nagy Anikó Mária, Producerek: Ugrin Julianna

Legjobb kisjátékfilm

  •  A buszsofőr - rendező: Borbás Dávid, producerek: Törköly Róbert, Détári Géza, Fényes András
  • A mentor - rendező: Szabó Szonja, Producerek: Pataki Ági, Kenesei Edina
  • Balansz - rendező: Csata Hanna, Producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő, Alföldi Nóra, Bosnyák Miklós
  • Casting - Rendező: Csoma Sándor, Producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő, Alföldi Nóra, Mártonffy Zoltán, Dreissiger László, Deák Dániel
  • Két csík - Rendező: Dudás Balázs, Producer: Pataki Ági
  • Maszatvár – rendező: Szakonyi Noémi Veronika, producerek: Hutlassa Tamás, Ugrin Julianna
  • Reggelim a vacsorád - Rendező: Pantyi Petra, Producerek: Pálos György, Pfeiffer Linda
  • Szerepzavar - Rendező: Szirmai Márton, Producerek: Tóth Barnabás, Rajna Gábor, Szirmai Árpád, Faragó Attila, Grüll Péter, Molnár Levente
  • Szokásjog - Rendező: Füzes Dániel, Producerek: Füzes Dániel, Gor Fanni, Szentiványi Gábor, Grőger Nándor
  • Újjászületés - Rendező: Dombrovszky Linda, Producerek: Major István, Mihályfy Borbála

Legjobb ismeretterjesztő film:

  •  Az elízium kém - Rendező: Jamrik Levente, Producerek: Törköly Róbert, Détári Géza, Fényes András
  • A létezés- szakmában dolgozom – Rendező-producer: Keserű Judit
  • A vádlott vádló - Rendező: Szentgyörgyi Bálint, Producerek: Czomba Albert, Szentgyörgyi Bálint
  • Élet, öröm, zene - Rendező: Sólyom András, Producerek: Sólyom András, Élő Nóra
  • Kodály mindenkié - Rendezők: Kékesi Attila, Papp Gábor Zsigmond, Producer: Papp Gábor Zsigmond
  • Néhány mondat a szabadságról – Rendező- producer: Szalay Péter
  • Nicky, a másik fiú - Rendező: Borsody István, Producer: Skrabski Fruzsina
  • Ötödik alosztály - Rendezők: Borbás Barnabás és Réti László, Producerek: Bellavics István, Országgyűlés Hivatala Közgyűjteményi és Közművelődési Igazgatóság
  • Piedone nyomában – Rendező-producer: Király Levente
  • Vad erdők, vad bércek - Rendező: Mosonyi Szabolcs, Producer: Bagladi Erika

Legjobb televíziós sorozat 

  • 200 első randi, Az esküvő - Rendező: Erdélyi Dániel, Producerek: Prukner Brigitta, Kapitány-Diószegi Judit, Móré Annamária, Kapitány Iván, Hámori Barbara
  • Alvilág (1. évad 1. epizód) - Rendező: Ujj Mészáros Károly, Producerek: Herman Péter, Bodzsár István
  • A mi kis falunk 3. évad 17. rész – Fészekrakók - Rendező: Kapitány Iván, Producerek: Kapitány-Diószegi Judit, Herman Péter, Boris Mihály, Kapitány Iván
  • Cseppben az élet - A siker útján (2. rész) - Rendező: Gyöngyössy Bence, Producer: Kabay Barna
  • Tabukról tabuk nélkül 2. évad – Bűnösök és vezeklők - Rendező: Pálinkás Norbert, Producer: Mentes Endre

 

A bejegyzés trackback címe:

https://filmvilag.blog.hu/api/trackback/id/tr8315480038

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.