Filmvilág blog

Február első hetében újra Magyar Filmszemle a Corvinban

2025. november 18. - filmvilág

szemletanacs.jpg

A 13 év szünet után 2025 februárjában újjáéledt Magyar Filmszemle története 2026-ban is folytatódik: a 45. Magyar Filmszemle 2026. február 2–8. között a budapesti Corvin moziban és az Inga Kultúrkávézóban kerül megrendezésre.

A 2026-os Filmszemle tíz versenykategóriából és további két szekcióból, a Panoráma és az Információs szekciókból áll.

Versenykategóriák:

Játékfilm; rövidfilm; kísérleti film; dokumentumfilm; rövid dokumentumfilm és dokumentumfilm-sorozat; rövid animációs film; televíziós filmsorozat; továbbá
új kategória a tudományos ismeretterjesztő és portréfilm, az animációs sorozat, valamint a videóklip.

A Panoráma szekcióba a Szemletanács olyan magyar vagy magyar alkotók közreműködésével készült játékfilmek jelentkezését várja, amelyeket a készítőik nem neveznek a versenybe.

A játékfilm, dokumentumfilm és animációs film versenyében ötfős, minden más kategóriában háromfős zsűri dönt, továbbá a játékfilmek versenyében az ökumenikus zsűri is díjat ad majd át.

A Filmszemle hagyományainak megfelelően ismét lesznek a vetítések utáni szakmai beszélgetések, valamint a filmes szervezetek által javasolt tematikus kerekasztal beszélgetéseket. Minden esemény a közönség számára nyitott.

A kísérőprogramok helyszíne a 2026-os Filmszemlével együttműködő Inga Kultúrkávézó.
A Filmszemlére a mozijegy ára 2026-ban is 1000 forint lesz.

A 45. Magyar Filmszemle új arculattal jelentkezik, amelyet Lelkes Lászó Munkácsy-díjas grafikusművész készített.

45. Magyar Filmszemlére azok a filmek nevezhetőek, amelyek 2024. január 1. után készültek el vagy lettek bemutatva. A Filmszemle nevezési időszaka: 2025. november 12. – december 7. éjfél
Nevezési díj 
nincs.

A nevezés részletei, további információk és a nevezési lap az mfszemle.hu oldalon érhetők el.


A
Szemletanács tagjai:

  • Muhi András producer (Csak a szélTestről és lélekrőlLarry, Elfogy a levegő), a Filmszemle igazgatója

  • Pataki Ágnes producer (Fekete pontVeszélyes lehet a fagyiÜvegtigris)

  • Liszka Tamás, a Budapest Film Zrt. vezérigazgatója

  • Csutak Tamás producer (AglajaSwingLiza, a rókatündér)

  • Kovács Gábor producer (Fekete pontEgy napDélibábBibliotheque Pascal)

A Magyar Játékfilmszemle 1965-ben indult útjára, majd 1986-tól Magyar Filmszemle elnevezéssel, a Magyar Filmművészek Szövetsége szervezésében 2012-ig évről évre egybegyűjtötte az adott év magyar filmtermését.

A Filmszemle célja, hogy hagyományaihoz hűen összegyűjtse és bemutassa a magyar filmkészítők munkáinak legteljesebb körét, valamennyi műfajban, ezzel is szolgálva a magyar filmművészet és filmgyártás fejlődését, illetve az alkotók, a szakma és a közönség közötti találkozásokat és a párbeszéd erősítését.

A bejegyzés trackback címe:

https://filmvilag.blog.hu/api/trackback/id/tr6718995519

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása